Kasa fiskalna dla fryzjera- konieczny zakup w tym roku

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Nie we wszystkich salonach fryzjerskich jeszcze w zeszłym roku mogliśmy zobaczyć kasy fiskalne. Wszystko to dlatego, że obowiązek jej posiadania mieli jedynie ci, którzy przekroczyli konkretnie wyznaczony poziom dochodów. Jednym słowem jeśli tylko mieli niższe dochody niż były wymagane to kasa fiskalna nie była i potrzebna. Nie mniej jednak od tego roku przepisy się nieco zmieniły. Dlatego też nie ma już żadnego progu czy limitu. Jednym słowem każdy kto prowadzi tego rodzaju usługi fryzjerskie jest zobowiązany do tego by posiadać kasę fiskalną. Ne ma tu znaczenia czy będzie miał wyjątków niskie czy wysokie dochody w skali roku.W związku z tym teraz kasa fiskalna dla fryzjera musi być w każdym salonie fryzjerskim. Niezależnie od tego czy będzie to większe, mniejsze miasto czy może wieś. Co więcej skoro zmieniły się przepisy to możemy liczyć na to, że taki fakt będzie sprawdzany. Chodzi o to, że salony fryzjerskie w najbliższym czasie mogą spodziewać się kontroli, która ma na celu upewnienie się czy dany salon fryzjerki posiada na stanie kasę fiskalna i czy jest ona prawidłowo użytkowana. Dlatego tez każdy klient i klientka powinna otrzymywać przy zapłacie za usługę paragon fiskalny, który będzie potwierdzeniem wykonanej usługi i dokonanej transakcji.

Nie musi to jednak oznaczać, że od razu każdy salon będzie miał takowa kontrolę. Wszak może to się rozłożyć w czasie, a taka wizyta zapewne ma być niezapowiedziana. W ten sposób zminimalizuje się ryzyka, że kasa fiskalna dla fryzjera pojawi się dopiero tuż przed taką kontrolą. Jak wiadomo musi być ona już nabyta i wprowadzana w użytkowanie.

Jeśli jednak nasz salon fryzjerki ma naprawdę niskie dochody, i mamy to udokumentowane, to może istnieć możliwość taka iż Kasa Fiskalna Dla Fryzjera będzie od nas wymagana dopiero pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że prędzej czy później nie unikniemy zakupu tego urządzenia. W związku z tym warto już zacząć rozglądać się za możliwością kupna tego sprzętu.

Jedno przemyślenie nt. „Kasa fiskalna dla fryzjera- konieczny zakup w tym roku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.