Herbata reklamowa yerba mate – czy posiada właściwości odchudzające?

Herbata reklamowa
Herbata reklamowa

W biurach i podczas spotkań z klientami serwować można różnego rodzaju herbaty. Do wyboru, poza klasyczną, czarną, jest również między innymi zielona, czerwona, biała, a nawet żółta. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się yerba mate. Często mówi się o niej, że ma właściwości odchudzające. Regularnie prowadzone są rozmaite badania związane z tym zagadnieniem, które mają potwierdzić słuszność tej tezy. Na ile są one zgodne z prawdą? Kilka przydatnych informacji związanych z tym zagadnieniem – poniżej.Herbata reklamowa yerba mate zawiera substancje, które przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu oraz kwasów tłuszczowych. Co więcej, przyczyniają się one również do redukcji otłuszczenia wątroby. Dodatkowo, napój ten skutecznie hamuje uczucie głody. Zawarte w yerba mate substancje są w stanie niezwykle skutecznie oddziaływać na receptory zlokalizowane w ludzkim układzie pokarmowym (głównie w jelicie grubym), które to odpowiadają za wysyłanie do naszego mózgu sygnałów odnośnie sytości po zakończonym posiłku.

Herbata reklamowa yerba mate ma także wpływ na metabolizm tłuszczów oraz cukrów w ludzkim organizmie. Odpowiadają za to głównie znajdujące się w niej katechiny znane ze swoich zdolności do ograniczania rozkładania wielocukrów w jelitach i rozpuszczania cukrów w żółci. Katechiny powodują, że nasze ciało przyjmuje mniej tłuszczy i cukrów z diety nawet wówczas, jeżeli jest ona wysokotłuszczowa.

herbata reklamowa yerba mate wykazuje także zdolność do magazynowania lipidów w adipocytach. Warto tu zdawać sobie sprawę z faktu, iż raz powstała komórka tłuszczowa pozostaje w ludzkim organizmie na zawsze, mogąc być pełna albo pusta. Do tworzenia nowych komórek powstaje w czasie intensywnego, szybkiego tycia. Każda z diet dąży do spalenia tłuszczu. Yerba mate skutecznie przyspiesza ten proces, a co więcej – ogranicza wzrost masy ciała przez spowolnienie procesu napełniania komórek tłuszczem. Stanowi ona zatem idealne rozwiązanie dla osób, które w przeszłości borykały się z efektem jojo.